به گزارش روابط عمومی هیات شزرنج خراسان رضوی ، هفدهمین دوره جام فردوسی با حضور نزدیک به ۳۵۰ شطرنج باز از ۱۸ کشور در مشهد طی هشت روز پیگیری شد و در پایان استاد بزرگ پویا ایدنی از ایران موفق به کسب جایگاه نخست این مسابقات شد.
استاد بزرگ پویا ایدنی از ایران، ماکسیم چگایف از روسیه، استاد بین المللی گیگا کوپارادزه از گرجستان و استاد بزرگ پوریا درینی از ایران همگی امتیازات برتری کسب کردند که پس از پوئن شکنی به ترتیب در جایگاه اول تا چهارم قرار گرفتند.

در این دوره ۱۳ استاد بزرگ، ۱۲ استاد بین المللی، ۵ کاندیدای فدراسیون جهانی(فیده مستر) و دیگر شطرنج بازان دارای رنکینگ فدراسیون جهانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با برگزاری مسابقات شطرنج جام فردوسی جلوه‌ای از توانایی‌های خود را در ابعاد فنی و مدیریتی به نمایش گذاشت.

محمدرضا وجدانی در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه مسابقات شطرنج جام فردوسی اظهار کرد: مسابقات شطرنج جام فردوسی به خوبی هفتمین دوره خود را پشت سر گذاشت و توانست به بهترین شکل ظرفیت‌های مدیریتی و فنی استان خراسان رضوی در رشته ورزشی شطرنج به نمایش بگذارد.

وی افزود: این مسابقات با حضور ۳۵۰ شطرنج‌باز از ۲۳ کشور جهان با یکدیگر به رقابت پرداختند و مانند همیشه جام فردوسی به عنوان یک مسابقه بین المللی معتبر با حضور برترین شطرنجبازان برگزار شد.

وجدانی خاطرنشان کرد: در این مسابقات ۴ نفر توانستند به مقام اول مشترک دست یابند اما با امتیاز شکنی پویا ایدنی توانست مقام نخست این دوره از رقابت‌ها را کسب کند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی تاکید کرد: این مسابقات هفدهمین دوره مسابقات بین المللی است که در خراسان رضوی برگزار می‌شود اما در چهارچوب جام فردوسی هفتمین دوره خود را پشت سر گذاشت، که تعداد کشورهای حاضر و شرکت کنندگان رکوردی بی‌نظیر در کشور به حساب می‌آمد در حالی که در خواست‌های بسیاری برای حضور در مسابقات دریافت شد اما ما از یک هفته پیش ازمسابقه دیگر هیچ ورزشکاری را به دلیل محدودیت جا و ظرفیت پذیرش نکردیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد