رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: هیچ نهاد و ارکانی در استان و کشور به جز اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای برگزاری جام فردوسی به ما کمک نکرده است.

به گزارش اروابط عمومی هیات شطرنج خراسان رضوی ، محمدرضا وجدانی ظهر امروز در نشست خبری هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فردوسی اظهار کرد: بیش از ۳۵۰ نفر از ۲۲ کشور جهان برای حضور در مسابقات شطرنج جام فردوسی اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: این تعداد همه جز نفرات برتر شطرنج در جهان هستند البته ما به دلیل تکمیل ظرفیت نتوانستیم افراد بیشتری را در این مسابقات پذیرش کنیم زیرا نامداران دیگری برای حضور در این مسابقات اعلام امادگی کرده بودند.

وجدانی تصریح کرد: بسیاری از مسابقات بین‌المللی در کشورهای مختلف جهان با مسابقات جام فردوسی همزمان شده است و به همین دلیل برخی از چهره‌های دیگری که مدنظر ما بودند نتوانستند در این مسابقات شرکت کنند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی افزود: دلیل این مشکل کم‌کاری و عدم هماهنگی شورای برون‌مرزی و فدراسیون در برخی از مونارد با ما است همچنین برخی دیگر از نهادها و ارکان‌های مسئولین کم‌کاری کردند و همین سبب شد نتوانیم جام فردوسی را با برنامه‌ریزی که داشتیم انجام دهیم.

وی عنوان کرد: در این مسابقات بیش از ۲۲ کشور حضور دارند و جدول خوبی نسبت به دوره‌های گذشته مشخص شده است باید تشکر کنم از حمایت شخص مدیرکل و اداره کل ورزش و جوانان برای پشتیبانی ما در جهت برگزاری هرچه بهتر مسابقات جام فردوسی.

وجدانی تاکید کرد: دستاوردهای برگزاری جام فردوسی پس از هفت دوره همین قهرمانانی هستند که امروز در خراسان رضوی موفق می‌شوند افتخارات بهتری را کسب کنند و برای استان ما مدال‌های مختلف ملی و بین المللی از جمله قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را کسب کرده‌اند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی اضافه کرد: امروز در استان نسبت به هفت سال گذشته ما درجه‌داران بین‌المللی بیشتری داریم چه در حوزه بازیکنان و چه در حوزه مربیان و داوران این اتفاق انجام نمی‌شد مگر با همکاری همکارانم و خانواده شطرنج خراسان رضوی در برگزاری هرچه بهتر مسابقات بین‌المللی در مشهد، زیرا با برگزاری مسابقات و حضور چهره‌های سرشناس شطرنج در مشهد بازیکنان ما تجربه و فضای خوبی برای افتخار آفرینی را تجربه کردند.

وی خاطرنشان کرد: ماخوذ به حیا بودن رئیس فدراسیون سبب شده و گروهی خواص برای فدراسیون تصمیم بگیرد اما تا زمانی که من رئیس هیات خراسان رضوی هستم اجازه نخواهم داد که حتی مقداری اندک از فعالیت‌های ما کاسته شود.

وجدانی ادامه داد: برخی وعده‌ها از سوی فدراسیون به ما داده شد اما به انها عمل نشد که دیگر زمان‌آن گذشته و ما به آنها فکر نمی‌کنیم زیرا خودمان توانستیم شرایط و امکانات مناسبی برای مسابقات فراهم کنیم.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در این نشست اظهار کرد: هیات شطرنج از هیات‌های خوب و فعال ورزشی در خراسان رضوی است بنای ما حفظ استقلال هیات‌های ورزشی و کمک کردن به فعالیت‌های مستقل آن است اما ما در مواردی که لازم بدانیم برای انجام برخی امور نظارتی بر هیات‌های ورزشی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: برخی دوستان از ما گله می‌کنند که چرا در فعالیت‌های هیات دخالت می‌کنیم مگر آنها مستقل نیستند اما باز در جای دیگر که زمانی هیات به مشکلی می‌خورد به ما می‌گویند چرا از این هیات حمایت نکردید و نقش خود را انجام ندادید پس ما تصمیم گرفتیم که همواره بر طبق توان و فعالیت هر هیات نظارتی داشته باشیم و از آنها برای برگزاری برنامه‌های خود حمایت کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد