رییس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: مسابقات با کیفیت‌تری را امسال در جام فردوسی شاهد خواهیم بود.

به گطارش روابط عمومی هیات شطرنج خراسان رضوی محمدرضا وجدانی ، در خصوص آغاز هفتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی شطرنج جام فردوسی در مشهد عنوان کرد: این مسابقات از ۲۵ بهمن الی ۲ اسفند ماه در هتل ثامن مشهد با حضور بیش از۳۰۰ ورزشکار آغاز شده که امیدواریم این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی ادامه داد: در این رقابت‌ها ۱۵۰ شطرنج باز از خراسان رضوی حضور دارند که امیدواریم نتایج و نتایج ارزشمندی را مقابل حریفان خود کسب کنند.

وجدانی درباره سطح این رقابت‌ها اظهار کرد: به نظر من سطح فنی و کیفی این مسابقات نسبت به سال‌های گذشته بهتر است و رقابت‌های با کیفیت‌تری را شاهد خواهیم بود.

رییس هیات شطرنج استان در خصوص اسپانسر این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: متاسفانه هیچ اسپانسری نداریم و تمامی هزینه‌ها با همکاری هیات استان و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی صورت می‌گیرد. هزینه این مسابقات بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان تخمین زده شده است.

کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در حاشیه افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فردوسی با ابراز خرسندی نسبت به برگزاری این مسابقات در شهر مشهد اظهار کرد: این مسابقات یکی از رقابت‌های مهم ورزشی هم‌زمان با رویداد بزرگ مشهد ۲۰۱۷ است.

وی با اشاره به حضور ۳۵۰ شطرنج باز از ۲۲ کشور جهان در هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فردوسی گفت: تعداد نفرات و کشورهای شرکت کننده در هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فردوسی نسبت به سایر رقابت‌های این رشته ورزشی، بی‌سابقه است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه استقبال شرکت کنندگان از این مسابقات نشان دهنده جایگاه و اهمیت مسابقات جام فردوسی است اضافه کرد: امیدوار هستیم که بتوانیم میزبان خوبی در این رقابت‌ها باشیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد