رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی از برگزاری هفتمین دوره مسابقات بین المللی جام فردوسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات شطرنج خراسان رضوی ، محمدرضا وجدانی در نشست خبری این مسابقات اظهار کرد: تا به حال در مشهد میزبان ۱۶ رویداد بین المللی شطرنج بوده‌ایم با این حال با حساسیت زیاد به دنبال برگزاری هفتمین دوره جام فردوسی هستیم.

وی ادامه داد: دعوت نامه‌ها برای شطرنج بازان مطرح و شرکت کنندگان ارسال شده است و پیش بینی می‌کنیم ۲۵ کشور در این مسابقات حضور یابند.

وجدانی با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات گفت: از ۲۵ بهمن ماه تا ۲ اسفندماه این مسابقات در مشهد برگزار می‌شود، در کنار آن از ۲۲ بهمن ماه مسابقات قهرمانی جهان زنان در تهران آغاز می‌شود. ما این مسابقات را ترمزی برای جام فردوسی نمی‌دانیم و حتی کمک کننده است زیرا در مرحله نخست قهرمانی جهان ۳۲ نفر حذف خواهند شد و در صورت تمایل آن‌ها می‌توانند در جام فردوسی و یک مسابقه بین المللی دیگر شرکت کنند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی در خصوص جوایز این مسابقات نیز عنوان کرد: جوایز معادل ۱۵ هزار دلار در نظر گرفته شده است، اما امیدواریم با مذاکراتی که با اسپانسرها داریم این مبلغ به ۲۰ هزار دلار تغییر کند. در حال حاضر با چند حامی مالی مذاکره کرده‌ایم ولی هنوز به صورت قطعی مشخص نشده است. همچنین تلاش شده است در این مسابقات به ۶۴ نفر جوایز نقدی و غیرنقدی اهدا شود.

وی ادامه داد: مسابقات جام فردوسی برخلاف دیگر مسابقات کشور که در چهار جدول برگزار می‌شود، در یک جدول برگزار خواهد شد که برگزاری آن کار سختی است. البته به این دلیل است که می خواهیم شطرنج بازان خراسانی در بالاترین سطح بازی کنند.

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی یادآور شد: تمامی داوران جام فردوسی نیز خراسانی و بومی خواهند بود.

وجدانی تصریح کرد: خوشبختانه در خراسان رضوی از شطرنج بازان و داوران خوبی به عنوان استاد بزرگ، بین المللی و فیده بهره می‌بریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد